4IT445 - Vývoj webových aplikací na VŠE

Sledovat Komunita 77 Všechny termíny 9

Lukáš Burkoň (www.eballance.cz) a Jan Mittner (www.tajfun.cz) spolu vedou na VŠE kurz 4IT445, v rámci něhož učí studenty vyvíjet moderní webové projekty v týmu prostřednictvím Zend Frameworku a dalších webových technologií.

Součástí kurzu je cyklus zvaných přednášek odborníků z webové branže věnovaný aktuálním technologiím, webovým projektům a zkušenostem profesionálů. Pokud jste přednášky nestihli, můžete se podívat na jejich záznam online (kategorie "4IT445 Vývoj webových aplikací pomocí frameworků").

Přednášky jsou otevřené komukoliv, dorazte i vy!

Michal Šrajer (Inmite) - Vývoj nativních aplikací pro chytré telefony


Vysoká škola ekonomická, Rajská budova

Nám. W. Churchilla 4, Praha 3

VŠE v Praze, Žižkov, Rajská budova, posluchárna č. 212, kapacita cca. 120 lidí

V přednášce se nejprve podíváme na svět chytrých mobilních telefonů z výšky tisíc mil. Mrkneme se, odkud se smartphony berou, jaká je jejich historie, a v jaké situaci se nacházejí dnes. Postupně pak sestoupáme až do hlubin vývoje nativních aplikací.

Na zajímavých příkladech si ukážeme, co se dnes v mobilech dá, společně srovnáme dva tahouny v této oblasti - systémy Android a iOS (který běží například v iPhonech), letmo proletíme okolo tabletů, nahlédneme na proces vývoje typické mobilní aplikace a nakonec se dostaneme i k opravdovému kódu, kdy připravíme od základu jednoduchou aplikaci pro Android.

Afterparty hned po přednášce v restauraci Kopyto.

Potvrzení hosté: 70

Vladimír Vaněk
Pavel Curda
Jan Provazník
Boris Cirok
Vladimír Kalina
Alexey Saraikin
Kuba Hladik
Jakub Macoun
Lucie Sperkova
Petr Bouzek

+ další

Možná se zúčastnili: 43

Jakub Brabec
Tomas Hodbod
Mirek Burkoň
Kristýna Gubišová
Pavel Liška
Tomáš Krištof
Martin Moravec
Marek Ui
Martin Stverak
Ota Pichl
Radek Strnad
Jan Randa

+ další

Nezúčastnili se: 22

Jiří Koutný
Petr Hubík
Filip Mikschik
Vit Haratek
Filip Ambrož
Lucinka Kavková
Václav Štrupl
Daniel Srb
Ondra Raska
Tomáš Netušil
Michal Karták
Jakub Vrána
Martin Vlčko

Správce srazu: avatar

avatar
Michal: Jiri: ukazka live programovani „hello world“ aplikace (pro Android) bude. Ale je pravda ze pro proniknuti hloub by to chtelo asi vazne workshopik…
avatar
Petr Běla: Pokud chces delat nativni, tak pro Android hledej http://developer.android.com/sdk/index.html a pro iPhone Apple oficialne podporuje jenom SDK na Macu http://developer.apple.com/…index.action
avatar
Jiří Zralý: Michal: Zajímalo by mě, jak začít a udělat si jednoduchou aplikaci, například jako verzi k existující aplikaci webové. Co je k tomu potřeba za nástroje apod. Ale to by se možná hodilo na nějaký workshop :)
avatar
Michal: Tak co byste zitra chteli slyset a videt? :)
--