Barcamp Praha

Sledovat Komunita 122 Všechny termíny 2

Zajímá tě, s čím se potýkali úspěšní čeští webdesignéři, podnikatelé či novináři? Nebo si chceš jen přijít popovídat či se dozvědět něco nového? Přijď na Barcamp!

Barcamp na téma „Jak jsem začínal“


HUB Praha

Drtinova 10, Praha 5

aktuálně (jak s kapacitou?)

Hlásili jste se a momentálně se nemůžete najít na seznamu účastníků? V tom případě jste zapomněli poslat registrační email. Protože vstup na akci je zdarma, je pro nás email znamením, že máte opravdu chuť přijít a nebudeme se motat v poloprázdném HUBu. Můžete se zkusit přihlásit znovu, poslat email na barcamp@junio­rinternet, ve kterém odpovíte na tři jednoduché otázky (viz níže), a budete doufat, že ještě vyřadíme další zapomnětlivce. Proto se hlaste i nad kapacitu, protože šance na vaše místo pořád není malá!


Zajímá tě, s čím se potýkali úspěšní čeští webdesignéři, podnikatelé či novináři? Nebo si chceš jen přijít popovídat či se dozvědět něco nového? Přijď na Barcamp!

Průběh Barcampu

Program na letošní Pražský Barcamp bude dvojího druhu. Pozvali jsme zajímavé osobnosti českého webového rybníčku. Budou povídat o tom, jak začínali, co se naučili, čím prošli. Co by zopakovali a čemu by se rádi vyhnuli. Co by rádi věděli před pár lety. Co řešili dříve a co řeší nyní.

Kromě toho bude dostatek prostoru na jiný druh programu. Od každého z nás, od účastníků. Na tzv. Diskuzní kroužky. U vchodu bude obří tabule. Na tu bude moci kdokoliv napsat námět na přednášku. Nebo jen téma, které ho zajímá, ale třeba o kterém moc neví. Ostatní účastníci budou o navržených tématech hlasovat. Přímo na místě. Úspěšná témata tak dostanou prostor k probrání.

Obdobně jsme pořádali Barcamp Praha 2010. Dle ohlasů se povedl.

Harmonogram

HUB bude otevřen od 9:30; začneme se sjíždět a rozehřívat. V 10:00 začne program; mezi 12:00 a 13:00 budeme jíst a poté budeme dále pokračovat. Akce skončí v 18:00 volným přesunutím do Andělských hospod a restaurací.

Junior Internet? WTF?

Konference je pod hlavičkou Junior Internetu – sdružení, které se již 15. let snaží pomáhat mladým webařům při jejich cestě za úspěchem.

Každopádně na Barcampu se není čeho bát – účast není věkově omezená.

Jak se přihlásit

Kapacita HUBu je omezená na 130 lidí. Účastnit se může každý, kdo nám do 7 dnů od přihlášení zde na srazech napíše mail (na barcamp@juniorinternet.cz), kde nám:

  • krátce popíše jak začínal,
  • co objevil, resp. co by rád tenkrát věděl,
  • co z toho si myslí, že by mohlo být zajímavé pro ostatní (a dokázal by o tom povědět v rámci Diskuzních kroužků).

Nejedná se o výběrové řízení – žádný zaslaný text není chybně. Myslíme si, že napsáním mailu nám potvrdíte vážný zájem o akci a opravdu pak přijdete. Byla by škoda držet místo vážnému zájemci a nepřijít. Diskutovat s prázdnými židlemi je nuda.

Kdo již nestihne napsat mail, tak nám o sobě krátce poreferuje při vstupu do HUBu :-P

Pokud už bude Barcamp naplněn, nezoufejte a zaregistrujte se na čekací listinu. Je pravděpodobné, že se na vás ještě dostane. Pokud účastník nepošle do 3 dnů výše uvedený mail, vyřazujeme jej z registrace.

Občerstvení a jídlo

Jako na prvním Pražském Barcampu i letos bychom rádi sdíleli nejen poznatky a zkušenosti, ale také jídlo. Každý účastník přinese něco na oběd – jídlo se rozloží po stolech a kolem poledne se začne hodovat. Kdo nic nepřinese, bude vyslán do nejbližšího obchodu, bude označen jako nejedlík a nebo se může vydat najít se sám do nejbližší restaurace či hospody. Ale nebude to ono.

Svojí účast také potvrdili:

Organizátoři

Akci dávají dohromady Vítek Ježek a Honza Sládek; letos pod hlavičkou Junior Internetu. Pořádali jsme Barcamp Praha 2010 a 2011; konferenci Webovina; řadu let organizujeme Poslední sobotu.

Potvrzení hosté: 103

Nezúčastnili se: 47

Petr Vojtěchovský
Pavel Dostál
Pavel Hájek
Filip Podstavec
Viliam Kopecký
Pavel "Cody" Ungr
Honza Černý chemiX
Jakub Vaněk

+ další


Správci srazu: avatar avatar avatar avatar

avatar
Ladislav Janeček: Super Barcamp, plno zajímavých lidi a příběhu o jejich začátcích :-) Už ted vím ze chci jet balit holku na ukrainu a ze práce v Anglii není problem. Díky! :-)
avatar
Jan Moravec: #5 Michal Švácha: Jinak s vámi počítáme, takže snad vše v pořádku :)
avatar
Honza Sládek: #5 Michal Švácha: Omlouvám se, nemůžeme úplně ovlivnit všechny emaily, které Srazy.info posílají. A že výzva nepřišla je zvláštní – máte na Srazech vyplněný email? Posílali jsme výzvu přes ně…
avatar
Michal Švácha: #4 tonlička: Ted uz to vidim, ale cekal bych ze to bude v registracnim mailu. Mne zadna vyzva neprisla…
avatar
tonlička: #3 Michal Švácha: viz výše: „Kapacita HUBu je omezená na 130 lidí. Posledních 30 lidí z toho je vyhrazeno pro účastníky mladší 18 let (tato rezervace platí do 2. 12. 2013). Prvních 100 míst je pro „každého“. Tedy pro každého, kdo nám do 7 dnů od přihlášení zde na srazech napíše mail (na barcamp@juniorinternet.cz), kde nám: krátce popíše jak začínal, co objevil, resp. co by rád tenkrát věděl, co z toho si myslí, že by mohlo být zajímavé pro ostatní (a dokázal by o tom povědět v rámci Diskuzních kroužků).“ Mně pak ještě přišla výzva s předmětem „Nezapomeň se registrovat e-mailem!“..
avatar
Michal Švácha: #2 Jiří Zralý: Neposilal, protoze v mailu, ktery mou registraci potvrdil zadnou nutnost potvrzeni neobsahoval.
avatar
Jiří Zralý: #1 Michal Švácha: Poslal jste ten přihlašovací email?
avatar
Michal Švácha: Jak je možné, že mi přišlo na mail potvrzení, že jsem účastníkem a najednou, když jsem vlezl online, tak jsem označen „Nepřijdu“? WTH?
--