CZJUG Olomouc - Stream processing a Hazelcast Jet

Sledovat Komunita 3

Česká Java User Group (CZJUG) – http://www.java.cz/article/czjug je sdružení lidí, kteří se pravidelně scházejí a sdílejí své znalosti o Javě a souvisejících IT technologiích. Přednášky v Olomouci jsou konány pod záštitou společnosti Edhouse, s.r.o. – http://www.edhouse.cz .

Chcete v rámci olomouckého CZJUGu přednášet nebo vás napadlo téma přednásky, které by mohli uvítat i ostatní? Napište nám prosím na náš facebook – https://www.facebook.com/edhouse.cz . Děkujeme.

Edhouse, s.r.o. Olomouc

Horní lán 1310/10a, 779 00 Olomouc

Zpracování velkých dat je tradiční doménou distribuovaných dávkových systémů, jako Hadoop. Nedostatkem dávkového zpracování je velká latence. Stream processing nástroje tento problém řeší a umožňují zpracovávat miliony událostí z IoT senzorů nebo sociálních sítí v téměř reálném čase. Jsou základem event-sourcing architektur. Vysvětlíme si, na jakých principech stojí a čím se jednotlivé produkty liší. Představíme si Hazelcast Jet — knihovnu, která vás přesvědčí, že distribuované zpracování dat nemusí být složité.

Vladimír Schreiner, produktový manažer, Hazelcast

Jsem produktovým manažerem Jetu. Chci zjednodušit způsob pro zpracování dat — motivaci a chuť jsem našel během předchozího desetiletého působení v enterprise vývoji.

Shrnutí:

Termín: 21.6.2017 17:30 – 19:30

Téma: Stream processing a Hazelcast Jet

Přednášející: Vladimír Schreiner

Vstup: zdarma

Potvrzení hosté: 13

Nezúčastnili se: 4

Pavel Gavenda

Správci srazu: avatar avatar