eMan Dev Meetup: Ruby on Rails (Plzeň)

Sledovat

Meetup pořádá společnost eMan s.r.o. Jsme předním českým poskytovatelem softwarových řešení. Vyvíjíme aplikace pro smartphony, tablety, auta, wearables a další chytrá zařízení. Náš tým má 80 členů. Sídlo a hlavní kancelář máme v Praze. V roce 2016 jsme otevřeli regionální pobočky v Plzni a Hradci Králové. Mezi naše klíčové zákazníky patří například Škoda Auto, Honeywell, O2, Edenred, E.ON, Allianz, Česká pojišťovna, MND nebo Autodesk. eMan je součástí skupiny JABLOTRON GROUP.

eMan s.r.o. - pobočka Plzeň

Teslova 1266/7 (Budovva E1), Plzeň, Česká Republika

Vítáme nadšence, začátečníky i mírně pokročilé vývojáře webů a backendových serverů. Vytvořit vlastní sociální síť za tři hodiny? Vyzkoušejte programovací jazyk Ruby na workshopu, který pořádá eMan!


Fullscreen program
16:30
Registrace
Příchod + občerstvení
17:00
Zahájení
Představení eManu
17:30
Intro do Ruby (on Rails)
Antonína Lebedeva
Na workshopu se prakticky seznámíme s jazykem Ruby a hlavně frameworkem Ruby on Rails ve verzi 5. Ukážeme si výhody oproti ostatním serverovým jazykům, jakými jsou Java či PHP. Spolu vytvoříme ukázkovou aplikaci, vlastní sociální síť, kde využijeme hlavní přednosti Rails frameworku včetně několika dalších nejpoužívanějších knihoven, jakými jsou Devise nebo například Turbolinks. Pobavíme se i o tom, jak Rails přistupuje k bezpečnosti aplikací proti nejznámějším útokům jako CSRF, XSS nebo SQL injection.
18:30
Komponentově orientovaný vývoj v Ruby on Rails
Honza Strnádek
Komponentově orientovaný vývoj je v mnoha jazycích dávno otřepaná fráze, ve spojitosti s Ruby On Rails ji ale uslyšíte zřídka. I v Ruby On Rails je tento vývoj možný, což má řadu výhod i nevýhod. Ukážeme si dekompozici malé aplikace do jednotlivých komponent, které následně otestujeme jak jednotlivě, tak jako celek s jejich závislostmi. Také si nastavíme CI a ukážeme si UI testy přes capybaru.
19:30
Networking
Volná diskuse a beerparty
20:00
Zakončení

Sraz zatím nemá žádné účastníky. Buďte první nebo pozvěte své přátele!


Správce srazu: avatar eMan