Ostrava GUG & JUG

Sledovat Komunita 17

Společné akce Ostravských Google User Group a Java User Group.

VŠB-TUO - Nová aula, NA2

17. listopadu, 708 00 Ostrava-Poruba, Česká republika

Petra Cross a Jaroslav Procházka na speciální události, 30.4. 2012


Agenda:

17:00 – 18:00 Petra Cross

18:00 – 19:00 Jaroslav Procházka

Místo: VŠB TUO, Ostrava Poruba, Nová aula, NA2

Registrace: http://srazy.info/gug-jug/2252


Behind the Scenes of Day-To-Day Software Development at Google, Petra Cross


Petra pracuje sedm let v Google, kde se účastnila projektu Search a Gmail. Momentálně pracuje na Mobile Wallet v San Francisco. Původem je z Žiliny. Studovala v Žilině a také v Santa Clara, California.

[* http://qiiip.org/…a/petra1.jpg *]


"It is estimated that in the US alone, failed and troubled software projects waste $60-$70 billion per year. For that money, you could launch the space shuttle 100 times, build and deploy the entire 24 satellite GPS, and develop the Boeing 777 from scratch and still have few billion left over.

In my talk, I will not be analyzing what other companies do wrong. Instead, I will focus on explaining what Google does to reduce the development cost while speeding up releases and constantly delivering high quality software to our users.

I will talk about the engineering and management structure at Google, then touch upon various software development workflow methodologies and then dive into the specifics of what software teams at Google do on a day-to-day basis."


Jak agilní a lean praktiky pomáhají ke štěstí, Jaroslav Procházka


Jaroslav Procházka, autor knihy Provozujte IT jinak pracuje ve společnosti Tieto jako Agilní a Lean kouč a provozuje blog differ.cz. Mimo vede přednášky softwarového inženýrství a informačních system a praktický projekt na Ostravské univerzitě. Nejen ve své práci se snaží dělat osvětu a zavádět nejnovější poznatky vyplývající z psychologických a sociologických výzkumů, stejně jako z konceptu svobodných firem.

[* http://qiiip.org/…rava/ja2.jpg *]


“Lidé (dokonce i IT pracovníci) chtějí být šťastní a přinášet hodnotu, ale dnešní chování organizací, úspěšnost IT projektů, stejně jako nízká spokojenost zákazníků a týmů tomu neodpovídá. V přednášce se podíváme na příčiny tohoto stavu z neobvykle lidského, ale také manažerského a organizačního pohledu a ukážeme si možnosti, jak tuto situaci změnit s použitím konkrétních Agilních a Lean praktik.”Více info na: http://jug-ostrava.blogspot.com/…azka-na.html