Pozdní odpoledne s Dockerem

Sledovat Komunita 13

Dvě přednášky na téma Docker v Hradci Králové

  • Martin Damovský – „Letem světem, dockerem!“
  • Radim Daniel Pánek – „Dockerizace test-stacku“

Galerie Artičok

Třída karla IV. 493, Hradec Králové

Pořádáme pro vás v Hradci Králové dvě přednášky na téma Docker.

Martin Damovský – „Letem světem, dockerem!“

Docker hýbe IT světem už téměř druhým rokem. Mluví se o něm prakticky na každé vývojařské konferenci, někteří z nás již musí mít pocit, že už o dockeru bylo řečeno vše. V mém okolí 90% vývojářů Docker zná, ale pouze cca 10% si Docker opravdu vyzkoušelo a ještě menší číslo jej aktivně používá. Čím to? je Docker tak špatný? nebo jsou vývojáři leniví opouštět zažitý model virtualizace celého OS? možná jen nenašli use case, kde by jim byl Docker nápomocen….

V úvodu mého talku připomenu/vysvětlím některé klíčové vlastnosti dockeru jak je vidím já. Později ukážu, co všechno můžete s dockerem dělat, kde se hodí, kde naopak moc ne…..Můžete očekávat spoustu ukázek "na živo”, spousta tipů a inspirací.

Pro koho je tato přednáška určena: pro lidi, kteří s dockerem ještě nepřišli do styku či jen minimálně. Pro vývojáře, devops, phpkáře, javascriptové guru, javisty, release engineering, Word Pressaře, atd…


 Radim Daniel Pánek – „Dockerizace test-stacku“

Jako SDET v každé nové firmě kde mentoruji automatizaci testů se dostaneme do stádia, kdy potřebujeme sestavit testovací prostředí, pro spouštění a vyhodnocování testů. Stejně tak nastavit architekturu automatizací testů s ohledem na maintenance a i samotné testery. Proto jsem se rozhodl sestavit test-stack pro funkcionální a nefunkcionální testy, který bude open-source a bude k dispozici zdarma každému. Při stavbě, debugování a i používání samotného test-stacku jak při vývoji a poté i při spouštění automatizovaných testů, bohatě využívám možností Dockeru. Díky Dockeru mohu efektivně a velmi rychle nahodit celý test-stack i s log-managementem. Při laborování s verzemi jednotlivých nástrojů je stačí pouze dockerizovat a zaběhu vyměňovat. Velkou výhodou dockerizace test-stacku je jednotná verze testware mezi testery a i na job serveru.

Radim Daniel Pánek SDET & Performance Tester – Pomáhá firmám a jednotlivcům s automatizací testů. Působil v Socialbakers jako QA Leader a SDET, kde řešil převážně technologie a flow automatizovaných testů. Nyní zlepšuje flow výkonostních testů bankovních systému v Air bank. Založil v Liberci vývojářské komunity { DeveloperHub a GDG Spaghetti Code Liberec.


Partneři akce:

Partnerem akce je firma FG Forrest, a.s. (http://www.fg.cz/) a mediálním parterem Kafemlejnek.tv (http://kafemlejnek.tv/)

Potvrzení hosté: 41

Vladimír Smitka
Lukáš Trumm
Václav Rak

+ další

Možná se zúčastnili: 15

Milan Šulc

Nezúčastnili se: 3


Správce srazu: avatar Lukáš Cír

http://pojd.me/4or


#DockerHradec

avatar
Martin Damovsky: FYI: Kafemlejnek zveřejnil video https://kafemlejnek.tv/…-s-dockerem/
avatar
Radek Teichmann: Sice opožděně, ale také moc díky za přednášku. Budu se těšit na další info, jakmile to budete mít v produkci.
avatar
Borek Bernard: #14 Martin Damovsky: Bylo to super, díky!
avatar
Martin Damovsky: Hradečáci, díky za skvělou atmosféru během mého talku! tady je má prezentace http://www.slideshare.net/…adec-kralove Moje skripty jsou dostupné na githubu na https://github.com/…trava-docker Martin Damovský, @damovsky
avatar
Martin Damovsky: #12 Ja Hacek: ano, zaznam existuje. V nejblizsi dobe bude publikovan. Sleduj Kafemlejnek TV a twitter @novoj
avatar
Ja Hacek: caute, existuje nejaky zaznam pls? dik mhk
avatar
Václav Rak: Luxusní příprava a děkuju za organizaci takové akce v HK, jen houšť ;)
avatar
Petr Kysela: #8 Martin Damovsky: Martine, na přednášku se těším. Bohužel Tě zklamu, jsem bez auta.
avatar
Tomas Novotny: Prosim vas, jen aby bylo jasno. Martin pracuje v supr firme Vendavo, kde nabiraj! http://vendavo.cz/kariera/ :)
avatar
Martin Damovsky: #7 Petr Kysela: Petře, já jedu večer zpátky do Prahy…takže jestli máš auto a jedeš večer zpět do Prahy, rád se svezu :-). Budu mít tu první přednášku, takže snad mě poznáš :-)