Poslední sobota

Sledovat Komunita 561 Všechny termíny 85

Poslední sobota je pravidelným místem setkání všech fanoušků programování webových aplikací, ať už to jsou odborníci nebo amatéři.

Vstup na akci je zdarma, jen prosím potvrďte účast na facebooku, ať víme kolik vás dorazí.

InovačníSponzorem této Poslední soboty je JIC [* http://data.jic.quonia.cz/jic_cz_male.jpg >]

Program


Měl bych tentokrát dvě prosby:

  1. na aktivnější komunitu: prosil bych o návrhy vašich vystoupení / přednášek. Můžeme se inspirovat z návrhů na Plzeňskou (příp. Pražskou). Toto je výzva především (ale nejen) pro @MilanLempera, @hrachcz, @netman92, @vojtechdobes a @EdaCZ (viz reakce na tweet ; ) Pánové?
  2. na všechny: máte nějaké téma (z okruhu Nette či webových technologií obecně), které vás trápí? Se kterým nedokážete pohnout? Či jen, které vás zajímá? Blok Openspace je tu přesně pro vás. Nevadí, že o tématu zatím nic nevíte – napíšete si jej do „slotu“ a v daný čas přijdou lidi, kteří se o toto téma zajímají. Pokusíme se také zajistit, že tam bude alespoň někdo, kdo o tématu něco ví : ) Tradičně se tyto témata vymýšlejí až na samotné akci. Nyní však máte možnost o tématu přemýšlet, případně i téma nabídnout, pokud se nebudete moci účastnit osobně (zkusíme diskuze opět nahrát & publikovat). Na místě bude samozřejmě také možnost téma vypsat.

velmi rychlá kostra pro ty, kteří popřednáškové diskuze nezažili, aneb jak to řádově vypadá / funguje:

  • v prostoru se rozmístí určitý počet stanovišť (v HUBu jsme měli kolem 5) a v čase určitý počet timeslotů (např. 2×30min). Z toho tedy vypadne 10 slotů na možné diskuze.
  • před začátkem si lidi navrhují témata, o kterých by se chtěli něco dozvědět. Napíší jej pro ostatní a zařadí do určitého slotu. Přitom rozvedou dané téma, aby ostatní měli představu, zda-li je to zajímá, či ne.
  • a poté se začne diskutovat – lidi, které zajímá dané téma se na něj jednoduše dostaví a začnou jej řešit
  • je zde jediné pravidlo: dvou nohou. Pokud nejsem pohlcen do diskuze (nezajímá mě), tak využiji toto pravidlo a přesunu se do jiného kroužku
  • nejpozději po uplynutí časového limitu se diskuzní kroužek rozpouští a jde se na další slot.

Potvrzení hosté: 32

Milan Lempera
Pavel Kouřil
Matouš Skála
Honza Kuchař
Jan Škrášek

+ další

Možná se zúčastnili: 23

Patrik Votoček
Petr Jocho Joachim

Nezúčastnili se: 18

Vlasta (paranoiq) Neubauer
Jakub Chábek
Pavel Hájek
Srigi
Jakub Bouček
Ondřej Brejla
Ladislav Prskavec

Správci srazu: avatar avatar avatar avatar avatar avatar avatar avatar avatar

avatar
Veronika Matika: Ahoj, diky moc za dnesni PS, bylo mi s vama moc fajn a ziskala jsem spoustu novych informaci :) preju vam stastnou cestu domu a za mesic cau :)
avatar
Jonáš Petrovský: #6 Jonáš Petrovský: tak nakonec nedorazím, ale vidím že už je online jedno video, doufám že budou další :).
avatar
Jan Laštůvka: Jonáši, já bych se neoznačil ani za toho začátečníka, spíš jako někoho kdo nette viděl z opravdu velké dálky, ale podívat se přijdu, takže jediný určitě nebudeš. :)
avatar
Vitek Jezek: Jonasi, mam za to, ze nebudes ; )
avatar
Jonáš Petrovský: ahoj, kolik tam asi bude začátečníků v Nette? abych věděl, jestli tam náhodou nebudu jediný :).
avatar
Jan Škrášek: Taky slibuji přednášku na NDB :)
avatar
Jakub Chábek: Díky za info, to by bylo super :) ještě uvidím, jestli mi do toho něco nevleze a případně bych se tedy přidal k vám :)
avatar
Vitek Jezek: Jakube, tradicne vyrazime skupinove z Prahy vlakem, takze takova #Posobota zacina defakto na nadrazi. Nekdy se i stalo, ze mi tak samotna cesta dala srovnatelene (ci i vice!) informaci, nez nasledny program ; ) (samozrejme skupinova jizdenka je o poznani take levnejsi)
avatar
Jakub Chábek: Sakra, původně jsem to zamítl, ale přemýšlím, že bych nakonec dorazil. Ono je to z Děčína docela finančně náročný :D když mě to ale v tý Praze docela chytlo :-) Nejede někdo náhodou autem třeba z Prahy nebo tak? Jestli by nešli náklady trošku srazit … kdyžtak se ozvěte :-)
avatar
Martin Štekl: Dodělávám tou dobou bakalářku. A to už jsem uvažoval, že bych jel na PooSobotu i do Brna :-/