Poslední sobota

Sledovat Komunita 561 Všechny termíny 85

Poslední sobota je pravidelným místem setkání všech fanoušků programování webových aplikací, ať už to jsou odborníci nebo amatéři.

Vstup na akci je zdarma, jen prosím potvrďte účast na facebooku, ať víme kolik vás dorazí.

Nováčková


Era svět

Jungmannovo náměstí 767, Praha 1.

[ vlákno na fóru ]

Sponzorem této Posoboty je Era svět, děkujeme! [* http://roseandmary.cz/…loga/era.png 160×145 >]

vemte si něco na psaní, bude se nám to hodit ; )


tentokrát bude důraz programu na nováčky: nebyl jsi nikdy na Poslední sobotě? Bál jsi se mezi nás přijít? Nebo jsi si myslel, že nebudeš ničemu rozumět? V lednu by měly všechny protiagrumenty padnout. Těšíme se na tebe!

 • geektrain – Posobota začíná již samotnou cestou na akci diskuzemi ve vlaku, autě či autobuse s dalšímy účastníky. Určitě pojede někdo z Brna, Ostravy, Tábora, Plzně,… Hlaste prosím ve vláknu níže vaše odjezdy, abyste se spojili s krajanama.
 • speedmeeting“ – jsi nováček v Nette komunitě? Nikoho neznáš? Nevadí! Díky speedmeetingu rychle navážeš vztahy
 • přednášky – abychom se dozvěděli i něco nového
  • David Grudl: bude upřesněno (ale dříve než na Barcampu ; )
  • Jan Tvrdík: správná práce s výjimky v PHP (bude doupřesněno)
  • Daniel Kadera: Facebook vs já – Chceš svým uživatelům usnadnit přihlašování a registraci do svého webu? Chceš jim nabídnout relevantní obsah na základě aktivit jejich přátel? Nebo programuješ aplikaci přímo pro Facebook a zajímá tě, jak na to v Nette?

   V tom případě je Facebook vs. já přednáška přímo pro tebe. Budeme rozebírat možnosti a nástroje, které nám Facebook dává k dispozici, úskalí jejich využití a řešení těchto úskalí. Namátkou:

   • Autorizace uživatelů pomocí Facebooku – samostatný web, facebooková aplikace
   • Získávání informací pomocí Graph API a zajištění potřebných oprávnění
   • Reakce na nežádoucí a nečekané situace
   • Realtime Updates

   … a spoustu dalších věcí. To všechno Nettě!

 • workshopy – abychom si na to ‚nové‘ mohli i vlastnoručně šáhnout
  • Vítek Ježek: Git basics – Git je jednoduchý verzovací nástroj, se kterým spousta lidí stále bojuje. Zkusím s tím něco provést. Vysvětlím pojmy jako fetch, push, commit, merge, cherry-pick; rebase (vč. interkativního & autosquash). Myslím si, že začátečníci ocení “klikátka”, takže si vše ukážeme na nich. Ideální si vzít i vlastní počítač pro zkoušení na místě.
   • jedná se o kombinaci pidi-přednášky (teoretické znalosti) s vyzkoušením si praktických příkladů. Je proto nutné si donést vlastní notebook na kterém to budeme zkoušet; případně kde si budeme rozjíždět prostředí atd…
   • workshop poběží paraelně vedle nějaké přednášky
 • popřednáškové diskuze pomocí openspace technology – máš nějaké téma, které tě na Nette a okolí zajíma, ale nikde jsi nenašel „jak do toho“? Zajímá tě např. jaké triky a tipy používají kolegové? Pak tento blok je přesně pro tebe. Navržená témata zatím jsou (další se mohou navrhnout až na samotné akci):
 • … na závěr hospoda – k zahnání hladu i žízně a doprobrání, co zůstalo neprobrané

Potvrzení hosté: 90

Jakub Bouček
Viliam Kopecký
Ondřej Brejla

+ další

Nezúčastnili se: 21

Kryštof Selucký
Jiří Zralý

Správci srazu: avatar avatar avatar avatar avatar avatar avatar avatar avatar

avatar
Petr MAŠÁT: Hoj, zaručeně dorazím, ale až v 15:15, mám před tím jiný kurz. O co přijdu?
avatar
Petr Hložek: Já bych také moc rád přijel. Snad se uvolní nějaké místo. Pokud ne, sednu si někde do kouta, budu soustředěně poslouchat a dělat, že tam nejsem. Nerad bych si to nechal ujít.
avatar
Michael Moravec: #3 Kristýnka Knapová: Ačkoliv prostory neznám, myslím, že nebude problém, když přijdeš, pochybuji, že by tě někdo vyháněl. :) V tomhle počtu hádám, že stejně někteří nedorazí (ostatně jako vždycky) a ve frontě je lidí jen hrstka. Vítku, budou jmenovky? Při tomhle rozsahu a množství nováčků by se určitě hodily.
avatar
Kristýnka Knapová: Přihlásila jsem se trochu pozdě.. :( nebylo by ještě volné místečko?
avatar
Vitek Jezek: nějaké jsou v podlaze; ještě vezmu pár clevisáckých prodlužek, takže snad bude dostatek elektřiny pro všechny naše technické miláčky : )
avatar
Jakub Kontra: Super, těším se – bude k dispozici dostatek zásuvek? :3
--