09:30
Open door
10:00
Workshop
Martin Zlámal
Podíváme se, jak může pomoci nástroj Testbench v případě, kdy potřebujeme (rychle) otestovat Nette aplikaci na vyšší úrovni než unit testy. V průběhu bude prostor ptát se na nejasnosti okolo Nette a pokusím se ukazovat nějaké zajímavé fígle a postupy které používám.
13:00
Oběd
http://www.centrum-ecko.cz/restaurace-ecko
14:30
Zahájení
14:55
Jak se nepodělat z legacy kódu v nové práci
Matěj Koubík
Přišli jste jako nový vývojář k rozjetému projektu a vaše první slova byla "OMG WTF to musíme celé přepsat"? Dozvíte se jak refaktorovat starou aplikaci aniž byste přitom zešedivěli nebo všechno rozbili.
15:20
Jak se staví sen
Martin Štekl
Podělím se o své postřehy z vývoje produktu a zaměřím se hlavně na témata mimo samotný kód, ale ani ten zcela neopomenu. Jak se dívat očima produkťáka? A jak mu ukázat pohled vývojáře? Kdo je zákazník? Jak se vlk nají a koza zůstane celá? A jak použít teleportér?
15:45
Jak vtisknout PHP poli schéma
Vojtěch Kohout
Pole v PHP, řazené mapy, jsou mocnou datovou strukturou. Jsou flexibilní, praktická a v PHP tak trochu všudypřítomná. Jenomže nemají schéma. Kód na nich založený se obtížně udržuje a refaktoruje. Řešení tohoto problému je ale snadné. Ukážeme si nejen jeho ústřední myšlenku, ale i praktické využití v reálné aplikaci.
16:30
Přestávka
16:45
Snippety - proč a jak (ne)fungují
David Matějka
Snippety jsou skvělý vynález pro rychlou a snadnou ajaxifikaci webu. Občas ale nefungují tak, jak očekáváme. Jak jsou vlastně implementované? A čemu se vyhnout, abychom nenarazili na jejich omezení?
17:05
Nextras Mail Panel a jeho alternativy
Jan Tvrdík
17:25
Organizace kódu v Nette aplikaci
Richard Ejem
Jak psát přehledný, dobře testovatelný a rozšiřitelný kód - členění presenterů a databázové vrstvy, separation of concerns + praktické ukázky.
17:45
Přestávka
18:00
GraphQL
Michal Sänger
Představím vám inovativní přístup k API, který používají ve Facebooku. Díky Serverless frameworku si hned v sobotu večer můžete na AWS Lambda zprovoznit vlastní GraphQL server, který bude fungovat jako proxy vašeho stávajícího REST API.
18:20
Představení novinek v Latte
David Grudl
18:55
Soutěž & Losování
Výherce JetBrains licence
19:00
Zakončení
19:05
Pivo
http://www.naspilce.com/cz/