Ostravské Pyvo s Rubači

Sledovat Komunita 13 Všechny termíny 42

!!! Pozor !!!

Srazy.info již brzy ukončí svůj provoz a proto jsme se přesídlili na meetup.com. Nově vzniklou skupinu naleznete zde: https://www.meetup.com/Ostravske-Pyvo/

Stále také fungujeme na https://pyvo.cz/


Pravidelné neformální tématické setkání uživatelů programovacího jazyka Python a Ruby. Každý měsíc v příjemném prostředí u dobrého jídla i pití probíráme novinky, pomáháme začátečníkům, učíme se nové věci a získáváme nové kontakty z ČR i zahraničí.

Téma dalšího setkání si můžete vybrat sami v anketě: http://bit.ly/1r0hrOb

!!! Pozor !!!

Srazy.info již brzy ukončí svůj provoz a proto jsme se přesídlili na meetup.com. Nově vzniklou skupinu naleznete zde: https://www.meetup.com/Ostravske-Pyvo/

Moderní webové aplikace


Restaurace V. R. Levský

Škroupova 1114/4, 702 00 Ostrava

Ahoj.

V únoru trošku odbočíme od čistého Pythonu a podíváme se i na jiné technologie, které nám příjdou do cesty zejména při vývoji moderních webových aplikací.

Tyto aplikace bývají často rozdělené na serverovou část, která slouží k poskytování dat a zpracování požadavků pomocí tzv. API, a klientskou část napsanou v JavaScriptu, která v prohlížeči obstará část logiky a hlavně uživatelské rozhraní.

První příspěvek se bude týkat právě programování API v Pythonu a ve druhém se podíváme, jak na takto připravené rozhraní napasovat některý z JS framerorků pro tvorbu klientské části aplikace. V posledním pak půjdeme ještě hlouběji a podíváme se na virtuální DOM a funkcionální podání frameworku Bobril.

Těšíme se na Vás.


Fullscreen program
19:00
Zahájení
19:30
API
Honza Javorek
20:00
Přestávka
20:15
AngularJS
Martin Čurlej
20:45
Přestávka
21:00
Single page webová aplikace s využitím virtuálního domu aneb jednoduše a funkcionálně s Bobrilem
Josef Bačkovský
21:30
Networking
23:59
Zakončení

Potvrzení hosté: 14

Filip Besters Procházka
Dušan Poláček
Kuba Beránek
Glutexo
Táňa Marčišovská

Možná se zúčastnili: 5

Laďka Lipinová
Jan Gaura
Martina Zátopková
Michal Blažek

Správci srazu: avatar avatar