Science Café: Od mikroskopu k dronům s Petrem Janem Juračkou

Sledovat Komunita 1

Zveme vás na první Science Café Extra v prostorách kavárny společnosti Etnetera, která je hlavním partnerem Science Café.

Hostem bude přírodovědec, fotograf a dobrodruh, jeden z našich nejlepších popularizátorů vědy Petr Jan Juračka.

Téma jeho přednášky zní: Příroda před objektivem aneb od mikroskopu k dronům.

POČET MÍST JE OMEZENÝ, PROSÍM POTVRDŤE ÚČAST ZDE NA SRAZECH (jednoduchá registrace níže).

V Etneteře si vás vyzvedneme na recepci a doprovodíme do kavárny.

Etnetera a.s.

Jankovcova 1037/49 170 00 Praha 7

Petr Jan Juračka je vědecký pracovník z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, kde se mj. věnuje profesionální fotografii mikrosvěta a vědy. Věnuje se rozličným technikám mikrofotografie, o kterých dokáže poutavě vyprávět.

Na svém kontě má již několik krátkých přírodovědných dokumentů, z nichž hned ten první zvítězil v soutěži NF Neuron o nejlepší popularizační video, což Petra dovedlo k tomu, že má v současné době vlastní popularizační pořad v televizi.

Kromě popularizace vědy a vlastního výzkumu na poli hydrobiologie se Petr velmi intenzivně věnuje leteckému filmu pomocí rádiem řízených dronů. Nestačí mu ale létat na louce za domem, a tak se s dronem vypravil na druhou nejvyšší horu světa K2 (Pákistán), Kilimandžáro, do Jižní Afriky či Ugandy.

Má za sebou více jak 300 veřejných přednášek, včetně TEDx Prague, Science Café a několika desítek cestovatelských festivalů. Je pro něj typický velmi spontánní, místy až živelný projev, který vás společně s jedinečnými fotkami a videii jistě vtáhne do děje, který je běžnému lidskému oku zpravidla skryt.

www.petr.juracka.eu

www.sciencecafe.cz

avatar
Příkladný Pomeranč: Vzhůru do Holešovic !
--