Seminář vývoje iOS aplikací

Sledovat Komunita 27 Všechny termíny 3

iKnow Club ČVUT (cvut.iknow.eu) ve spolupráci s klubem SilliconHill (www.siliconhill.cz) Tě zvou na seminář vývoje iOS aplikací pro úplné začátečníky. Tomáš Jukin, zkušený vývojář iOS a MacOS aplikací, účastníky seznámí s úskalími jazyka Objective-C a vývoje pro iOS od úplných začátků až po ty zajímavější problémy. Seminář je akce na pokračování a je ZDARMA.

Kurz pro začátečníky 3/3


Koleje Strahov

Vaníčkova 315/7

V rámci třetího ze tří kurzů semináře si nastíníme jak vypadá vývoj pro iOS v praxi a ukážeme si několik základních triků jako jsou UIViewAnimation a bloky.

Účast na akci je ZDARMA, stačí se přihlásit zde na srazech a pak přijít.

Seminář je určen pro úplné začátečníky, kteří mají malou, nebo žádnou dosavadní zkušenost s Objective-C a mají zájem něco nového zjistit.

Kde se sejdeme?

Seminář se bude konat v klubovně bloku 7, v areálu strahovských kolejí ČVUT na adrese Vaníčkova 315/7, Praha-Břevnov, sejdeme se přímo v klubovně.

Seminář bude koncipován formou přednášek a praktických ukázek (= lektor přednáší, nebo naživo implementuje). Součástí každého semináře bude domácí úloha, na které si účastníci budou moci procvičit to, co se během semináře naučili.

Pokud chcete s Tomášem v průběhu semináře konzultovat zprovoznění Xcode na svých vlastních MacBoocích, stáhněte si již před seminářem nejnovější verzi Xcode z Mac App Store.

Pokud máte k akci jakékoli dotazy či připomínky, neváhejte se ozvat v komentářích! :)

Nezúčastnili se: 15

Jiří Zajíc
Michal Brtníček

Správci srazu: avatar avatar

avatar
Michal Krause: #5 Tomáš Jukin: Pokud by byly další semináře, kromě zmíněných témat (testování) bych bral i něco o správě paměti a výkonnosti aplikací – ideálně z praktického pohledu na věc, tj. upozornění na hlavní háčky, kdy může člověk aplikaci pokazit tím, že bude pomalá nebo nenažraná. Pro podobný účel by mi forma předchozích seminářů vyhovovala. Varianta společné tvorby aplikaci od A až do Z mi přijde také zajímavá. Časové rozložení bylo v pohodě, osobně by mi nevadilo ani kdyby to bylo každý týden. Co by se dalo asi trochu zlepšit je místo konání, stávající prostory mají své mušky (i když samozřejmě darovanému koni na chrup nehledím a jsem rád, že podobná akce vůbec mohla proběhnout :)
avatar
Tomáš Jukin: Chtěl bych Vám všem moc poděkovat za účast, byli jste skvělé publikum! Také doufám, že Vám seminář poskytl informace, inspiraci a rozšířil obzory;-). Ukázková aplikace ze třetí části semináře je k dispozici ke stažení zde: http://goo.gl/r01gB - Je to pokračování ve kódu z druhé části. Pokud si chcete stáhnout všechny tři části aplikace ze všech tří kurzů v 1 .zipu, jsou k dispozici ke stažení zde: http://goo.gl/92wyC Dále jsem dával tipy na Open-Source: * Pro práci s ORM na iOS – chcete použít Core Data a nadstavbu MagicalRecord (https://github.com/…agicalRecord) * Jako obecný framework, jakési rozšíření UIKit chcete dát šanci NimbusKitu (http://nimbuskit.info/), je to jakási nová inkarnace Tree20 (http://three20.info/) * Až si budete hrát se sítí, zajímá Vás AFNetworking (https://github.com/…AFNetworking) Jinak z první, druhé i ze třetí části se podařilo zaznamenat video (z první prezentace, z dalších dvou „hand on code“), všechna jsou nyní v procesu postprodukce. To nám ještě nějakou chvíli zabere, ale určitě se dočkáte! ;) Pokud byste měli během své kariéry nějaký iOS (nebo i MacOS a Objective-C) related dotaz, neváhejte se mi ozvat a pokud budu moci, rád Vám odpovím a případně nasměruji na řešení. Jinak všem držím ve Vašem dalším iOS rozvoji palce a pokud ve Vás akce zanechala nějaké dojmy, když budete slyšet a dáte to nám a našim partnerům (iKnow Club a Sillicon Hill) na sociálních sítích náležitě najevo, zvýšíte tím významně pravděpodobnost konání další podobné akce;-). Když by byl nějaký navazující seminář, co by Vás nejvíce zajímalo? Už bylo řečeno testování (unit, specs a UIAutomation), ještě něco dalšího? Pište náměty na obecné i zcela konkrétní věci, co se týče formy, vyhovovala Vám ta stávající? Nebo byste preferovali jinou? Třeba společně vytvořit nějakou aplikaci od A až do Z? Nebo práci v týmech za mého mentorování? Co se týče časového rozložení bylo toto 1× za 14 dní OK? Pokud byste mi chtěli říct svůj názor na výše uvedené neveřejně, napište klidně email, nebo tak;-). A na závěr ještě jednou moc děkuji za vaši účast a přízeň, tento seminář byl pro mě ctí! ;-)
avatar
Tomáš Jukin: Tý jo, koukám, že máme zase plno! :-) Jinak i já se na zítřek už moc těším, video stroprocentně bude, ale ještě jsem se k němu tak zcela zatím ještě nedostal. Jinak open-source knihovny určitě zmíním, díky za tip, Michale! A také se můžete těšit na ukázky UIAnimation v praxi.
avatar
Michal Krause: Ahoj, pro jistotu připomínám, že by bylo prima, kdyby se do třetí části vešly nějaké tipy na zajímavé open-source frameworky a knihovny. Předem díky :)
avatar
Jaroslav Klaus: Bohužel mi do termínu skočily soukromé záležitosti, což mě dost mrzí, takže uvolňuji místo. Držím palce, aby konečně vyšel videozáznam ;-) (link?)
avatar
Tomáš Jukin: Již se můžete přihlašovat na třetí část semináře o vývoji aplikací pro iOS. Pokud jste nebyli na jednom, nebo obou, předchozích termínech, nezoufejte, ASAP se pokusíme sestříhat videa. Na prvním semináři byla hlavní náplní prezentace ze které máme záznam. Na druhém to pak bylo o kódování a jelikož se nám z první části nedochoval záznam, tak jsem to zopakoval. Na třetím semináři si ukážeme pár dalších užitečních tipů a triků – jako jsou realtime animace GUI. Odkazy na záznamy napíšeme sem do komentářů. A chtěli bychom to zvládnout do neděle, tak nám držte palce;-)… Pokud máte nějaké dotazy nebo věci, které byste chtěli na semináři probrat, či vidět, tak neváhejte a svěřte se v komentářích a já se je pokusím na semináři zodpovědně zodpovědět ;-).
--