SEOloger: SEO pro SEO

Sledovat Komunita 159 Všechny termíny 30

Přijďte na pravidelné povídání o SEO. Možná vám jako mě chybí diskuse nad aktuálními problémy SEO. Prakticky, s dalšími konzultanty a se sdílením konkrétních zkušeností.

Tuto situací mění pravidelný seriál SEO setkání SEOloger. Přijďte a přesvědčte se, že to umíme jinak.

Praktický workshop s Gephi na vizualizaci SEO dat (host: Zdeněk Nešpor, Médio)


Pivní steakhouse Pinta

Argentinská 783/18, 170 00 Praha 7

Praktický workshop s Gephi. Vizualizace interního prolinkování webu a napojení odkazového profilu. Příprava a import dat do Gephi. Společně projedeme celý proces vizualizace. Vyzkoušíte si základní i pokročilé funkce programu.

Workshop je zaměřený především prakticky. Vezměte si s sebou notebook a před začátkem nainstalujte Gephi. Workshop je určený především pro začínající uživatele. Pokud s Gephi umíte pracovat, neblokujte místa dalším zájemcům, prosím.

Připravím dataset, který budeme společně zpracovávat. Pochopitelně si ale můžete připravit i vlastní data. Optimální velikost webu je cca 1000–5000 URL pro počítače s 2–4 GB RAM.

Stáhnout Gephi: http://gephi.github.io/users/download/ (Win, Mac i Linux). Pokud se chcete předem připravit a seznámit se s Gephi, přečtěte si článek Vizualizace interního prolinkování webu pomocí nástroje Gephi: http://www.tyinternety.cz/…troje-gephi/

Potvrzení hosté: 25

Martin Kůra
Michal Novák
Karel Hanousek
Pavel "Cody" Ungr
Marek Lecián
Eliška Svobodová

+ další

Nezúčastnili se: 10

Petr Vojtěchovský
Jan Pivoňka
Pavel Martinovský
Jakub Bouček

Správce srazu: avatar Pavel "Cody" Ungr

avatar
Pavel "Cody" Ungr: Datasety na večer na stažení http://gephi.cz/workshop.zip
avatar
Mojmír Greguš: Tak mně nefunguje a podle našeho IT ani nebude :( Takže ruším účast. Užijte si to.
avatar
Pavel "Cody" Ungr: Prosím, otestujte si, že vám Gephi funguje, ať to neřešíme večer na akci:-) http://www.lenikrsova.cz/…s-8-1-64bit/
--