Symfony Workshop

Sledovat Komunita 10

Jak již bylo avizováno na sociálních sítích, máme chuť pomoci Symfony komunitě a trochu závidíme aktivitu a nadšení Nette komunitě :-) Nabízíme tedy své znalosti, prostory v Plzni a volný čas k uspořádání jednoho či více workshopů určených všem, kteří chtějí začít se Symfony.

iD-SIGN

náměstí Republiky 28, Plzeň

Jak již bylo avizováno na sociálních sítích, máme chuť pomoci Symfony komunitě a trochu závidíme aktivitu a nadšení Nette komunitě :-) Nabízíme tedy své znalosti, prostory v Plzni a volný čas k uspořádání jednoho či více workshopů určených všem, kteří chtějí začít se Symfony.

Při účasti se předpokládá vlastní notebook s funkční instalací webserveru a PHP (aka LAMP/WAMP instalace, případně nginx + PHP) a znalost PHP na úrovni schopnosti psát OOP kód.

Návrh osnovy

  • MVC pattern, princip a vysvětlení
  • Routing, od Request k Response
  • Dependecy Injection, co to je, proč a k čemu je to dobré
  • Service Container, co to je a jak nám pomáhá
  • Formuláře, práce s formuláři, validace
  • Doctrine, ukládáme do databáze, CRUD
  • Vytvoření jednoduché aplikace

Osnova je orientační a můžeme ji dle zájmu upravit. Toto jsou body, které nám přijdou jako správný základ pro pochopení fungování Symfony.

Pokud by se tento termín ukázal jako nevhodný a přihlásilo se méně než 4 lidi, tak akci přesuneme na vhodnější termín. Pokud by naopak byl zájem nějak dramaticky vyšší, tak vybereme vhodnější místo konání a o změně vás budeme informovat :-)

Potvrzení hosté: 17

Martin Žatkovič
Štěpán Ševčík
Martina Nemethová
Jakub Bouček

Nezúčastnili se: 6

Patrik Votoček
Štefan Prokop

Správce srazu: avatar Honza Novák

http://pojd.me/556


#symfonyPlzen

avatar
Václav Keberdle: Vzhledem, příspěvku níže od Honzy Nováka a k tomu že nejsme uplný začátečník tak místo přenechávám a těším se na jinou akci. Mě nějvíce trápí Doctrina a něco více než jen VMC.
avatar
Martina Nemethová: Díky moc! :)
avatar
Honza Novák: Koukam, že to odstranilo mezery mezi odstavci. Doufám, že je to ale stále čitelné. S těmi notifikacemi je to tedy info i pro mne pro příště. Zkusím vymyslet lepší způsob komunikace se zájemci
avatar
Honza Novák: Kopie emailu: Zdravím všechny účastníky Symfony Workshopu v Plzni, připravil jsem pro vás základní organizační informace. V první řádě bych chtěl zopakovat, že Workshop je určen pro úplné začátečníky s frameworky, případně se Symfony frameworkem. Nicméně NUTNÝ předpoklad je mít s sebou vlastní notebook s funkční instalací webserveru, PHP, Mysql a skutečná znalost PHP na úrovní schopnosti psát OOP kód. Pokud něco z tohoto nesplňujete, tak HW/SW požadavky dořešte. Chybějící znalost PHP prosím vyřešte tak, že namísto tohoto kurzu nejdříve vyražte na kurz základů PHP, nebo si je doplňte samostudiem a pak doražte na nějaký další termín tohoto Symfony Workshopu pro začátečníky. Rovněž tak mám u některých jmen dojem, že jejich znalost probíraných témat je vyšší, než začátečnická. Workshop bude zaměřen skutečně na úplné začátečníky a je pravděpodobné, že ostatní se nic nového nedozví a budou pouze zabírat místo jiným zájemcům. Pokud jste tedy zkušenější uživatelé Symfony, zkuste mi napsat co by vás zajímalo za témata. Rádi připravíme workshop pro zkušenější uživatele, kde budeme moci sdílet zkušenosti navzájem. Z dalších témat se např. nabízí testování aplikací, struktura projektu a kódu atd. Naše představa je cca 1 měsíčně uspořádat symfonickou středu jako posezení s vybraným tématem a sdílením zkušeností. Pokud se vás týká něco z výše uvedeného, tak se prosím zavčasu odhlaste, aby místo vás mohl přijít někdo, komu má workshop šanci něco přinést. Nyní organizační věci. Akce se bude konat na adrese: náměstí Republiky 28, Plzeň. Jde o budovu s pasáží a velkým nápisem Česká pojištovna. U vchodu „A“ umístíme informační leták s navigací, která vás přivede do zasedací místnosti. Začátek je plánován na 10h dopoledne. Pokud přijedete autem, tak parkovat se nechá buďto přímo na náměstí, ale to vzhledem k farmářským trhům ve stejném termínu nedoporučuji. Doporučil bych parkovací dům Rychtářka – http://www.parkingplzen.cz/ – je to cca 5 minut pěšky od místa konání. Pokud přijedete autobusem, tak CAN (centrální autobusové nádraží) je cca 10–15 minut pěšky. MHD lze využít tramvaj č. 2 na zastávku „náměstí Republiky“ (3. zastávka od CAN). Konec předpokládáme kolem 15–16h. Jedná se čistě o odhad, uvidíme jak nám to půjde :-) Na místě budou k dispozici nealkoholické nápoje, kolem poledního uděláme přestávku na oběd. Pokud bude zájem, je možné po akci jít zalít nově získané znalosti pivem/kofolou do Pubu :-) Pokud by vás zajímalo cokoliv dalšího, pošlete dotaz.
avatar
Luboš Hubáček: Taktéž mi nic nepřišlo, protože jsem neměl zapnuté notifikace
avatar
Martina Nemethová: No já nechápu, proč to nejde jednoduče napsat sem, ať je to bez komplikací :) Na místě se klidně prokážu občankou, že jsem to já, ale ráda bych už měla nějaký info, když si musím ještě zajistit cestu…
avatar
Josef Bacík: #3 Honza Novák: Já měl notifikace taky vypnutý, takže taky nic nemam. Můžu poprosit o opětovné zaslání? :-)
avatar
Martina Nemethová: Nejsem si jistá, ale mám takové obavy, že ty emailové notifikace jsou tady v nastavení v defaultu prostě vyplé, rozhodně si nevybavuju, že bych to zakazovala a proč bych to dělala. Takže je možné, že to nepřišlo nikomu :/
avatar
Martina Nemethová: #3 Honza Novák: Mně bohužel nic nepřišlo, psala jsem i na FB do zpráv, že jsem pozdě zjistila, že to mám vypnuté :( A co jsem se ptala Ivči, tak té taky nic nedorazilo…
avatar
Honza Novák: Informace a instrukce jsem posílal v pátek v emailu účastníkům. Doufám, že vše došlo :-)