Tkalci na webu

Sledovat Komunita 54 Všechny termíny 47

Pravidelná burza zkušeností, tipů a nápadů z prostředí vývoje webových aplikací, která povětšinou probíhá každé druhé úterý v měsíci od 18 hodin v prostorách prezidentského salónku Schlattauerovy kavárny (Gobelínky) ve Valašském Meziříčí.

Vánoční besídka


Schlattauerova kavárna

Husova 364/4, Valašské Meziříčí

Už je to tady! Určitě se stejně jako loni těšíte na vánoční návštěvu Gobelínky plnou mamin, skotačících děcek, pedagogických sborů a pohledných, sociálně nadvybavených, informačních inženýrů.

Prosincové tkaní otevře Roman Brhel představením frameworku Apache Cordova. Ti co byli před dvěmi měsící na vsetínském IT pivu si určitě vzpomenou na prezentaci Roberta Dreslera, ve které demonstroval nástroj Xamarin (takové to ono co přetaví .NET aplikaci na kdejakou mobilní platformu). Apache Cordova rovněž otevírá mobilní svět vývojářům, ale jde na to jinak – zpřístupňuje části systému a hardware ve formě Javascriptových API. Každý kdo kdy psal nějakou frontendovou aplikaci v HTML5, CSS3 a Javascriptu tak dostává do rukou nástroj, s jehož pomocí může snadno publikovat aplikace i na mobilních platformách.

V druhé třetině vás profoukneme novinkami z Londýna. Týden před tkaním se tam zúčastníme potlachu Thing Monk, na kterém bude kdejaký skautík co to s internetem věcí myslí alespoň trochu vážně (možná tam budou i ti co to myslí vlažně, ale i o těch vám řeknem).

No a pokud nám budou hvězdy přát, tak se k nám v podvečer teleportuje Arthur Dent. Jestli vás interesuje některý z jeho projektů nebo jste zvědaví jak se třeba dělá datová žurnalistika, připravte si na Martina nějaký ten dotaz, ať neodletí nasucho.

Ježíškovi třikrát zdar!


Fullscreen program
18:15
Apache Cordova
Roman Brhel
19:00
Thing monk
London's burning!
19:45
Adentovo zastavení
Martin Malý
20:30
Pivo

Potvrzení hosté: 11

Michal Valoušek

Správce srazu: avatar Michal Valoušek