Vsetínský IT sklípek

Sledovat Komunita 13 Všechny termíny 6

Zajímavá povídání o IT technologiích se sklenkou vína v ruce. Jestli tedy máte rádi víno a IT je něco, čemu jste propadli (ne z čeho jste propadli), pak nemůžete na této akci chybět.

Podnikatelský inkubátor Maštaliska

Horní náměstí 3, Vsetín

Poštovní koně už tu nejsou, lazaret taky ne a robotníky ve vinných sklepích, kteří dostávali na posilněnou „tolik vína, co vlezlo“, už tu taky nenajdete. Jednou za čas se tu ale setkávají nadšenci z řad vývojářů všech možných softwarových udělátorů. Co se na IT sklípku ve vsetínských Maštaliskách dozvíme tentokrát? Michal nám ukáže, jak se vyhnout tomu, abychom měli z naší .NET aplikace cedník. Ukáže nám, jak případné díry najít a jak je taky ucpat. Martin nám předvede, co to obnáší, udělat si vlastní „přesprstyplácač“, který vás upozorní na vámi definované nežádoucí prvky v kódu ještě dříve, než Vás přes ty prsty plácne někdo jiný. A Sváťa vás přesvědčí o tom, že DDD je i něco jiného než jen zvuk jedoucího vlaku. Drobné občerstvení zajištěno. Na akci vás co nejsrdečněji zve Edhouse.


Fullscreen program
17:00
Zahájení
17:15
Memory leaky v .NETu
Michael Bednařík (Edhouse)
Co jsou memory leaky. Jak vznikají v .Netu. Jak jim předcházet. Jak je lokalizovat pomocí toolů.
18:00
Přestávka
18:15
Code fixes a Roslyn ve Visual Studiu
Martin Slováček (Edhouse)
Pro začátek rozkódujeme pojem "Roslyn" a mrkneme se, k čemu nám může být prospěšný. Zbytek povídání bude věnován podmnožině možných užití Roslynu - analyzátorům kódu s automatickou opravou (code fixes). Nebude chybět ukázka analyzátoru kódu, který jsme v Edhouse vytvořili a který usnadnil život jak nám, tak našemu zákazníkovi :-)
19:00
Přestávka
19:15
Domain-driven design
Svatopluk Šimara (Uniportal)
Modelování obecně. Problémy modelování a jejich řešení z pohledu DDD. Implementace - stavební bloky
20:00
Zakončení

Potvrzení hosté: 13

Petr Žlebek

Nezúčastnili se: 2


Správce srazu: avatar Jindřich Babica

avatar
Petr Snobelt: Nějaké odkazy, jak jsem slíbil: * FP – třeba – https://www.zdrojak.cz/…em-vylucuji/ * EventSourcing – technika která může pěkně doplňovat DDD – neumím doporučit konkrétní video, viděl jsem některá starší… https://www.youtube.com/results?… * K tématu DDD – přímo od autora „bible“ – Eric Evans: What I've learned about DDD since the book https://www.youtube.com/watch?…
avatar
Robo Šak: Uvolňuji místo, někdy příště.
avatar
Honza Bujok: Ahoj Jindro, omlouvám se ale dneska nemůžu. Zazdil jsem že má bobina vystoupení.
--