Vsetínský IT sklípek

Sledovat Komunita 13 Všechny termíny 6

Zajímavá povídání o IT technologiích se sklenkou vína v ruce. Jestli tedy máte rádi víno a IT je něco, čemu jste propadli (ne z čeho jste propadli), pak nemůžete na této akci chybět.

Podnikatelský inkubátor Maštaliska

Horní náměstí 3, Vsetín

Z dřívějších termínů jste byli zvyklí, že posedíme ve stylovém vinném sklepě historické budovy vsetínských Maštalisek. Tentokráte zkusíme trochu konformnější místo pro setkání. Teplota už není, co bývala, a tak místo abyste při příchodu zalezli do sklepení, vyběhnete pár schodů do druhého patra, kde je místnost, ve které se nebudeme muset potýkat s následky omrzlin, jak by tomu jinak patrně bylo v tento čas ve sklípku. Téma setkání bude ale podobné těm minulým – zkušenosti s technologiemi a vývojem softwaru.

Co nás tedy čeká? Jirka se podělí o zkušenosti s vývojem softwaru pro velmi jemnou mechaniku – elektronový mikroskop. Ivan nám poví, jak funguje služba sledovanitv.cz, kterou se mu podařilo vybudovat paralelně se sítí Sychrovnet. A Radek rozpoutá diskusi o tom, jakou architekturu používáte ve vašem softwaru. Jediné oko přitom nezůstane suché, protože si pro rozproudění diskuse na pomoc vezme cibulovou architekturu.

Drobné občerstvení zajištěno. Na akci vás co nejsrdečněji zve Edhouse.


Fullscreen program
17:00
Zahájení
17:15
Nepište jen kód, uvádějte věci do pohybu
Jiří Baroš (Edhouse)
Zkušenosti z programování software pro řízení elektronových mikroskopů, spolupráce s fyziky, elektroniky. Proč je důležité vědět, k čemu a jak se to, co programujeme, vlastně používá.
18:00
Přestávka
18:15
Služba sledovanitv.cz
Ivan Novotný (sledovanitv.cz)
Pojďme se podívat na moderní způsoby doručení videa v rámci služby sledovanitv.cz. Služba doručuje video okolo 50 000 koncovým uživatelům v rámci České a Slovenské republiky, ve špičkách dosahuje trafficu okolo 20 - 30Gbit/s, což je něco mezi 5 a 10% česko-slovenského internetu. Na přednášce se dozvíte více o službě, jakým způsobem musíte takovou službu postavit, abyste zajistili její dostatečnou stabilitu, a o moderních technologiích v rámci doručení videa.
19:00
Přestávka
19:15
Onion architektura - jak rozdělit aplikaci na jednotlivé vrstvy
Radek Hajda (Magion)
Podíváme se na onion architekturu, na možnosti použití a výhody, které může přinést.Poté se formou volné diskuze pobavíme o tom, jakou architekturu využíváte ve svých projektech.
20:00
Zakončení
Týká se jen oficiálního programu. Posedíme ještě, ne?

Potvrzení hosté: 19

Petr Žlebek

Nezúčastnili se: 3

Michal Valoušek

Správce srazu: avatar Jindřich Babica

avatar
Jindřich Babica: Děkuji všem mockrát za účast a úžasnou atmosféru. Přednášejícím děkuji za parádní přípravu a Radkovi se omlouvám, že jsme jeho přednášku nestihli. Má u mne bolestné, které to snad aspoň trochu napraví. V každém případě s ním počítáme na další termín.
avatar
Robert Dresler: #2 Jindřich Babica: Bezva, diky. Musim si priste precist poradne celou pozvanku, ne jenom program. :)
avatar
Jindřich Babica: #1 Robert Dresler: To je dobře, že se ptáš. Tento termín bude v tomto průkopnický – zkusíme to udělat na opačném konci budovy (ve vertikálním směru), jak je uvedeno v popisu, a uvidíme, jestli to neztratí kouzlo. Teplota by měla být tedy lepší, což je hlavní důvod, proč to chci zkusit.
avatar
Robert Dresler: Ahoj, nejede nekdo z VM, s kym bych se mohl svezt? Diky moc. BTW Jindro, jaka bude teplota ve sklepeni? Ze bych pribral flasku slivovice nebo alespon nejaky primotop. ;)
--